Dimora Il Respiro Di Pisa Villa

  • Wi-Fi
  • Cykling
  • Inga husdjur

Under vistelsen i Dimora Il Respiro Di Pisa Villa kan gästerna delta i vandring och cykling eller besöka Museo Nazionale di San Matteo, som ligger cirka 13 minuter bort till fots.

Gästerna är välkomna att laga sina egna måltider i ett komplett kök på detta boende. I Porci Comodi erbjuder medelhavsrätter och är en av de restauranger som ligger mindre än 300 meter bort.

Denna villa erbjuder gästerna ett väldigt bra läge, mindre än 500 meter från Santo Stefano dei Cavalieri-kyrkan och inom 1 km från Piazza dei Miracoli. Villan ligger inom 2 km från CNR Pisa. Santa Maria della Spina-kyrkan är en sevärdhet värd att utforska, belägen mindre än 600 meter bort. Gästerna kan enkelt nå tågstationen Pisa centralstation, som är belägen cirka 15 minuter bort till fots.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Dimora Il Respiro Di Pisa Villa
Casa Vacanza Gate Centro
Mobilpris

Casa Vacanza Gate Centro

7.5
Bra 19 recensioner
223 m från boendet
USD 260 USD 234
per natt
Casa Delle Belle Donne
Mobilpris

Casa Delle Belle Donne

8.8
Fantastiskt 34 recensioner
229 m från boendet
USD 147 USD 132
per natt
L'Angolo Dei Cavalieri
Mobilpris

L'Angolo Dei Cavalieri

8.8
Fantastiskt 167 recensioner
340 m från boendet
USD 167 USD 150
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Vandring
    • Cykling

    I rummen

    • Uppvärmning

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter ligger nära Dimora Il Respiro Di Pisa Villa?
      Du kan besöka Santa Maria della Spina-kyrkan som ligger i närheten av Dimora Il Respiro Di Pisa Villa.
    • Tillåter Dimora Il Respiro Di Pisa Villa husdjur?
      Tyvärr accepterar Dimora Il Respiro Di Pisa Villa inte gäster med husdjur.
    • Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen på Dimora Il Respiro Di Pisa Villa?
      När du bor på Dimora Il Respiro Di Pisa Villa bör du inte missa Pisas viktigaste landmärken, som Piazza dei Miracoli och Museo Nazionale di San Matteo, som ligger inom 14 respektive 13 minuters promenad.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Dimora Il Respiro Di Pisa Villa

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng